Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia „Lepszy Rembertów”

Rozklad jazdy SKM


strona Urzedu Dzialnicy Rembertow
mapa Rembertowa

 Nasz adres 

ul. Kordiana 31,
04 - 451 Warszawa,
tel.606621052, 609561441, 663321200,
e-mail:biuro@lepszyrembertow.pl
KRS: 0000257175.
NIP: 952 199 48 12
Regon: 140558819
Nr konta bankowego: 29 2130 0004 2001 0381 0595 0001


Archiwum aktualności 


20. 06. 2011
"LAS CAŁKIEM BLISKO NAS"

Konkurs fotograficzny rozstrzygniętyKonkurs fotograficzny "LAS CAŁKIEM BLISKO NAS" ogłoszony przez Stowarzyszenie Lepszy Rembertów z okazji Dnia Ziemi 2011 uznajemy za rozstrzygnięty.

Do konkursu zgłoszono 16 zestawów pięknych zdjęć. Można je podziwiać w naszej nowej bibliotece przy Ratuszu.

Jury w składzie Pani Agnieszka Kądeja - Burmistrz, Pan Waldemar Walczak - Nadleśniczy oraz moja skromna osoba przyznało nagrody:

1. Panu Ryszardowi Filipowiczowi - aparat fotograficzny ufundowany przez Panią Burmistrz

2. Panu Witoldowi Wincentemu Gretzyngierowi - namiot turystyczny ufundowany przez Nadleśnictwo Drewnica

3. Pani Lucynie Wieczorek - plecak turystyczny ufundowany przez Stowarzyszenie Lepszy Rembertów

oraz 3 wyróżnienia w postaci albumów "Lasy Warszawy" ufundowane przez Lasy Miejskie:
Panu Pawłowi Cegielskiemu

Panu Ireneuszowi Wrześniewskiemu

i Panu Maciejowi Sulikowskiemu.


O ile znajdą się sponsorzy oraz nie zabraknie woli organizatorom podobny konkurs może odbyć się również w kolejnych latach. Być może formuła konkursu może zostać zmieniona - poszerzona - np. o prace malarskie, rzeźby, ... dotyczące tematu przewodniego kolejnego Dnia Ziemi.

Ważne jednak byśmy o naszym otoczeniu pamiętali nie tyko od święta, przy okazji Dnia Ziemi czy Sprzątania Świata. Im nasze lasy będą czystsze tym chętniej będziemy spędzali w nich czas.

Sobotnią uroczystość ubogacił swoją obecnością Pan Jaap Hoogenbosch, doświadczony hodowca roślin z Holandii. Wyświetlony został bardzo interesujący film prezentujący cały cykl uprawy tulipanów (od cebuli do kwiatu sprzedawanego w kwiaciarni i z powrotem do cebuli). Nasz Gość wygłosił krótki komentarz do filmu, a w kuluarach dzielił się swoimi doświadczeniami z upraw roślin ozdobnych. Wcześniej Pan Japp przekazał na ręce Pani Burmistrz upominek w postaci sadzonek roślin, które już ozdabiają rabaty w naszej dzielnicy.

Podczas spotkania można było po bardzo atrakcyjnych cenach kupić rośliny, które będą nam towarzyszyły przez całe tegoroczne lato, a może nawet dłużej.

Miejmy nadzieję, że podobne przedsięwzięcie, może w postaci np. Giełdy Kwiatowej, na której swoje okazy zaprezentują również mieszkańcy naszej Dzielnicy, uda się zorganizować w przyszłości.

Zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach odbywających się na terenie naszej dzielnych w szczególności tych organizowanych lub współorganizowanych przez Stowarzyszenie Lepszy Rembertów."

Autor: Krzysztof Orliński

 
 
<<<  Powrót      


Copyright© 2009  Lepszy Rembertów - wszystkie prawa zastrzeżone