Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia „Lepszy Rembertów”

Rozklad jazdy SKM


strona Urzedu Dzialnicy Rembertow

mapa Rembertowa

 Nasz adres 

ul. Kordiana 31,
04 - 451 Warszawa,
tel.606621052, 609561441, 663321200,
e-mail:biuro@lepszyrembertow.pl
KRS: 0000257175.
NIP: 952 199 48 12
Regon: 140558819
Nr konta bankowego: 29 2130 0004 2001 0381 0595 0001

24. 10. 2013


List mieszkanki Rembertowa

W dniu 14.10.2014 r. Pani Anna - mieszkanka Rembertowa napisała do nas w sprawie likwidacji przystanku autobusowego "PKP Rembertów".


Witam,

potrzebuję pomocy, mam ogromny problem. Patrząc na Państwa Nazwę ilość osób pracujących, mam nadzieję, że znajdę pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i przy okazji wszystkich mieszkańców Rembertowa ?! Likwidacja przystanku Rembertów PKP w miejscu w którym jest usytuowany obecnie i umieszczenie go za zakrętem przy stacji kolejowej na terenie prawdopodobnie należącym do PKP. Moim problemem jest nerwica spowodowana widokiem korków(i oczywiście bezsensownego stania w nich) autobusów tzw. dowożących do SKM i innych miejsc przesiadki 153,196,etc. Oczywiście władze Urzędu są bezradne, a kto ma radzić, szukać, tyle jest ludzi dokładnie w tym celu zatrudnionych i nie można się dogadać w interesie wszystkich by PKP udostępniło dobry dojazd do stacji ??! Lepiej niech tam stoją budy, przez przejście przechodzą tłumy, bo kierowców też zdenerwować trzeba. O parkingu nie wspomnę. Wesoła sobie radzi, działa, a to dlatego, że ma mniej zatrudnionych do tego celu ludzi, ale za to skutecznych, myślących i działających tak aby wszystkim żyło się po prostu lepiej !!!

A może my skansenem mamy zostać ? Społem, małe sklepiki, bazarek co środę z pierdołkami..???. rok 1980 ?!! To dlatego np. przystanek na przeciwko Ratusza stary, dziurawy takim już pozostanie, choć interweniowałam w tej sprawie kilkakrotnie....To dlatego np. LIDL, czy Biedronka zaistnieć w Startym Rembertowie nie mogą ? Zapadły skansen....bez renowacji to żadna atrakcja zapewniam !

Pomocy !!! LOGIKO, PROSTOTO, gdzie jesteś.????!!!! Są rzeczy , które nie wymagają kolosalnych kosztów, a których zmiana ułatwi ludziom życie i zachowa ich w lepszym zdrowiu i samopoczuciu.

I co wy na to "lepszy Rembertów" czy skansen ?

Pozdrawiam,                                    

Anna

Odpowiedź SLR z dnia 20.10.2013 r.

W dniu 20.10.2014 r. Pan Artur Chmielewski Wiceprezes SLR odpowiedział na list Pani Anny.


W sprawie, o której Pani napisała, były uprzednio prowadzone rozmowy z przedstawicielami Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) i Zarządu Dróg Miejskich (ZDM), którzy poinformowali, że przepisy dot. dróg wykluczają umieszczanie przystanków w obrębie skrzyżowań. Z tego powodu został m.in. przeniesiony postój taksówek. Na załączonym  rysunku  koncepcji przedłużenia przejścia podziemnego dla pieszych naniosłem czerwoną linią część krawędzi istniejącego przystanku autobusowego, a brązowymi kreskami postulowaną nową lokalizację. Nowa lokalizacja nie kolidowałaby z pawilonem na terenie PKP, byłaby korzystniejsza dla pasażerów w godzinach, kiedy jest korek na prawym pasie al. Gen. A. Chruściela, a lewy pas jest wolny, ale w pozostałych godzinach czas do wyjścia z autobusu byłby dłuższy, szczególnie wtedy kiedy jest kolejka samochodów na lewym pasie do skrętu w ul. Cyrulików.

Uciążliwości związane z przejściem dla pieszych przez ul. Cyrulików zostaną rozwiązane poprzez budowę przejścia podziemnego pod ul. Cyrulików. 2 lata temu po ustaleniach władz Dzielnicy z władzami Miasta została opracowana koncepcja przedłużenia pod ul. Cyrulików przejścia podziemnego dla pieszych pod torami kolejowymi .

12.09.2013 r. inwestycja została wpisana do budżetu miasta. Niebawem Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych (ZMID) zleci projektowanie, a następnie budowę.

Pozdrawiam                                    

Artur Chmielewski
wiceprezes SLR

  Rysunek poglądowy: >>>
<<< powrót        Copyright© 2009  Lepszy Rembertów - wszystkie prawa zastrzeżone