Witamy na stronie internetowej Stowarzyszenia „Lepszy Rembertów”

Rozklad jazdy SKM


strona Urzedu Dzialnicy Rembertow

mapa Rembertowa

 Nasz adres 

ul. Kordiana 31,
04 - 451 Warszawa,
tel.606621052, 609561441, 663321200,
e-mail:biuro@lepszyrembertow.pl
KRS: 0000257175.
NIP: 952 199 48 12
Regon: 140558819
Nr konta bankowego: 29 2130 0004 2001 0381 0595 0001

12. 01. 2010


Skarga na działania Zarządu Dzielnicy

Drogi wokół Osiedla SADY REMBERTOWSKIE i inne sprawy.


Szanowni Państwo!

Mam propozycje. Może zamiast siedzieć na ciepłych stanowiskach i tworzyć takie pisma jak poniżej:

_____________________________________________________________________________________________________________

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującym Wieloletnim Programem Inwestycyjnym m.st. Warszawy na lata 2010-2014 (Uchwała Nr LXIX/2173/2009 Rady m.st. Warszawy z dnia 17.12.2009r.) budowa ulic w obrębie osiedli Sady Rembertowskie planowana jest na lata:

1. ul. Paderewskiego - 2006-2013,
2. ul. Kramarska – 2006-2015.

W celu budowy tych dróg konieczne jest wydzielenie z prywatnych działek terenu niezbędnego do zapewnienia wymaganych parametrów geometrycznych pasa drogowego. Problem ten dotyczy głównie mieszkańców nieruchomości poza osiedlem i z tego powodu stanowi źródło konfliktów oraz przedłużania się procesu przygotowania inwestycji z uwagi na protesty mieszkańców na każdym etapie postępowań administracyjnych. Dzielnica posiada opracowane projekty techniczne oraz przygotowane podziały geodezyjne. Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych są wystarczające środki finansowe oraz ostateczne decyzje administracyjne.

O priorytetach inwestycyjnych na terenie dzielnicy decyduje Rada Dzielnicy Rembertów przy uwzględnieniu środków finansowych, które dzielnica otrzymuje do dyspozycji z budżetu m.st. Warszawy. Rada Dzielnicy posiada kompetencje odnośnie przesuwania środków finansowych na inne zadania. Urzędnicy jedynie są odpowiedzialni za realizację uchwał Rady m.st. Warszawy.

Do czasu docelowej budowy wymienionych dróg prowadzone są prace utrzymaniowe i remontowe nawierzchni. Nie zapewniają one jednak oczekiwanego standardu technicznego przy tak dużym obciążeniu ruchem.

Z poważaniem"

_____________________________________________________________________________________________________________


Ośmielam sie stwierdzić, że to juz kolejny list napisany stekiem bzdur i po raz kolejny przesunięty termin o rok z wykonaniem planowanych zamierzeń. Jak tak będziecie Państwo planować, i realizować to nigdy sie z tego dołka nie wygrzebiemy.

Czas wreszcie STANAĆ MOCNO NA NOGI pomyśleć i poddać analizie, jakie są rzeczywiste potrzeby mieszkańców współczesnego Rembertowa, podkreślam – współczesnego Rembertowa a nie jakiejś tam dzielnicy z lat 50-tych ubiegłego stulecia. Nie wiem, może nie wszyscy jeszcze zdaja sobie sprawę z tego, ze współczesny Rembertów to już nie jest dziura zabita dechami, gdzie chłopi jeżdżą na rowerach marki "Ukraina", chodzą w gumiakach taplając sie w błocie, gdzie krówki pasa sie na pastwiskach, gdzie świnki ryja po chlewikach, koguty pieją po zagrodach, kury znoszą jaja, gdzie chłop od chłopa kupuje cielęcinę, wymienia ta cielęcinę za drób, za jaja kupuje chleb od piekarza, czyli żywność za żywność, barter za barter i tak to sie wiejska wymiana handlowa na sąsiedzkich targach zaściankowych toczy dookoła.

Zmieniła sie struktura demograficzna, aktywność zawodowa, zmiany w strukturze zawodowej ze względu na zakres podejmowanych czynności zawodowych przez mieszkańców, poziom wykształcenia, aspiracji, dostępu do nowoczesnego poziomu mediów.

Przecież to co było do niedawna, juz sie dawno skończyło = a jednak nie wszyscy myślą tak samo skoro gmina nie dopuszcza do zorganizowania chociażby jednego sklepu samoobsługowego średniej wielkości, w którym klient wchodziłby jednym wejściem i dokonywał transakcji kupna artykułów codziennego użytku jak nabiał, pieczywo, napoje, mięso, wędliny, słodycze, drobnych artykułów gospodarstwa domowego, kosmetyków i Śródków czystości, przechodził przez terminal kasowy mając do dyspozycji dowolna formę powszechnie obowiązujących płatności w handlu detalicznym jak gotówka, karta płatnicza, bony towarowe np. Sodexho Pass itp. i wychodził zadowolony, ze zrobił zakupy w jednym miejscu, wkładał je do jednego koszyka i płacił za towar w jednej kasie.

Słowem - oszczędność czasu, oszczędność drogi, a przede wszystkim – dostępność wyboru szerokiego asortymentu produktów, wybieram to co chce, to co mi sie podoba, nikt mi nie stoi za lada i podaje co sie jemu podoba - ale przede wszystkim - dokonuje zakupów POD JEDNYM DACHEM i nie musze biegać z wywalonym jęzorem po całym Rembertowie od sklepiku do sklepiku, za każdym razem stać w oddzielnej kolejce i mielić u każdego sprzedawcy za każdym razem we własnym portfelu.

Gdzie tu wygoda dla mieszkańca, gdzie tu nowoczesność, gdzie tu logika w poczynaniach. I jeszcze jedno - proszę mi wskazać jakakolwiek dzielnice Warszawy, której nie ma ani jednego większego sklepu samoobsługowego ?

Dlaczego Wesoła potrafiła zorganizować sobie delikatesy K&M, LUXa i LIDLa, dlaczego Ząbki maja LIDLa, dlaczego Zielonka ma Biedronkę, dlaczego Sulejówek ma małe TESCO, M&L.

A dlaczego Rembertow nie ma nic oprócz mikroskopijnego SPOLEM, Ząbki i Groszka, w których panuje ciasnota taka, ze ciężko sie obrócić o 360 stopni, wybór towaru - żaden, trzeba kupować to co jest.

Wróćmy do tematu wiodącego.

Ja wiem jedno, ze dopóki nie dojrzejecie Państwo do budowy drogi lub przynajmniej tymczasowego wylania asfaltem istniejącej ulicy w jej obecnej formie (to wystarczyłoby na dwa trzy lata, bo nie tworzyłyby sie koleiny, a potem można przecież skruszyć nawierzchnie), każdy Bedzie Państwa przeklinał w duchu za każdym razem gdy sie na tej ulicy znajdzie. My mieszkańcy osiedla Sady Rembertowskie nie możemy spokojnie patrzeć na to jak codziennie wskutek urzędniczej wieloletniej bezmyślności i znieczulicy niszczeją nasze samochody jeżdżące niczym kołyski na niekończących sie wybojach. Czy ktoś z Państwa nam zrekompensuje przedwczesna utratę wartości i funkcjonalności naszych pojazdów ?????????????????????????

Zdaje sobie sprawę ze poprzednie ekipy zrobiły bledy, ale Państwo powinniście w jak najszybszy sposób dążyć do ich naprawy a nie robić następne - np. plac zabaw dla dzieci w najbardziej ruchliwym miejscu w dzielnicy, pełnym spalin, tuz przy przelotowej trasie Warszawa - Węgrów, gdzie ciągle wykręcają Tiry emitując w ten sposób wzmożone ilości spalin oleju napędowego. A Fe ! I tymi spalinami chcecie Państwo karmić nasze dzieci na placu zabaw. Czy naprawdę nie było juz innego miejsca
???????????????????????????????????????
Proszę o odpowiedz pisemna lub mailowa.

Zbliżają sie wybory samorządowe - taka gospodarność to nie jest dobry prognostyk

Z poważaniem: PETROSJ
<<< powrót        

Copyright© 2009  Lepszy Rembertów - wszystkie prawa zastrzeżone